Интересно


ВИ ТРЕБААТ ПЧЕЛИНИ СЕМЕЈСТВА PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Понеделник, 03 Април 2017 21:00

ДОКОЛКУ ВИ ТРЕБААТ ЈАКИ И ЗДРАВИ ПЧЕЛИНИ СЕМЕЈСТВА ПЧЕЛИНИ РОЕВИ И МАТИЦИ КОИ ВРЕДАТ МНОГУ ПОВЕКЕ ОД ЦЕНАТА ШТО КЕ ЈА ПЛАТИТЕ ЗА НИВ ЈАВЕТЕ ТЕЛ. 078 324 538

 
ТАШМАЈДАН 2015 PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Вторник, 01 Септември 2015 20:51

Саем - изложбата за пчелартсво и пчеларска опрема ТАШМАЈДАН 2015 ТРГНУВАЊЕ 02.10.2015 ПЕТОК 23.00 час Пробиштип - Кратово - Куманово 1300 денари

 
ПРИХРАНА НА ПЧЕЛИНИТЕ ЗАЕДНИЦИ PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Среда, 03 Декември 2014 15:12

Прихрана на пчелините заедници

 

Во пчеларската литература многу често среќаваме препораки за формирање на многу јаки пчелини заедници со преку 60-70 000 пчели за да можат целосно да ја искористат пчелината паша.

Повеќе...
 
Prodavam DB sanduci po cena od 1500 den Kratovo PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Понеделник, 21 Јули 2014 21:16

Prodavam 7 DB sanduci malku koristeni po cena od 1500 denari od sanduk vo Kratovo  .

tel. 077 839 280

 
Прскање против комарци во Кратово PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Сабота, 12 Јули 2014 15:47

Ве информира дека на ден 15.07.2014 год. (вторник) со почеток од 05.00 часот до 08.00 часот ќе се спроведе првото авионско третирање против комарци во 2014 година Во општина Кратово.

http://2.bp.blogspot.com/-Pk4U4wHGJd8/UC4M7kZE1FI/AAAAAAAADDA/D7u65uHK5-g/s1600/Hidroavi%C3%B3n+antiincendios.jpgСо третирањето ќе биде опфатено течението на Кратовска река од с.Кетеново нагоре и целото градско подрачје.
Се известуваат пчеларите во времето на третирањето и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците-сандаците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.
Во случај на врнежи, прскањето ќе биде одложено за наредниот ден.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL