Прскање против комарци
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Вторник, 29 Јули 2014 13:46
Прскањето против комарци не се изврси на 15.07.2014 год. Иако пчеларите потрошија многу време и труд да ги затворат Пчелините семејства.Информација за прскањето неможеше да се добие до 08 часот и 30 минути . Пчеларите мораа пчелите без потреба да ги држат затворени до 9 часот и потао да ги отворат,што бараше дополнително одење на пчеларник. Прскањето се изврши утредента на 16.07.2014 во утринските часови што бараше повтроно да се затвораат пчелините семејства и потоа по 3-4 часа повтроно да се отворат.Ова покажува колкава е грижата на локалните власти за Пчеларството и пчеларите.
 

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):