Maticen mlec
Ниво на корисникот: / 4
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Вторник, 24 Март 2009 15:55
Pocituvan administratore me interesirat za pocetok kolku druztva da spremam za da pocnam so vadene na mlec B L A G O D A R A M i P O Z D R A V
 
Ова е коментар на "Производство на матична млеч"
Коментари (2)
2 Вторник, 18 Јануари 2011 18:57
stojan donev
jas nemam prilika da konsumiram svez maticen mlec,zatoa redovno konsumiram liofiliziran maticen mlec preku REVITATA...
1 Среда, 25 Март 2009 19:01
Администратор
Најпрвин да ви пожелам успешно презимување на пчелините заедници и брз пролетен развој за да формирате пчелини заедници кои ќе полнат 2 до 3 спрата од десетрамен ЛР сандук. Една ваква заедница во еден турнус може да даде околу 20 грама матична млеч.Доколку постапката се повтори 5-6 пати би можело да се произведе до 100 грама матична млеч.

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):