развој на семејство пчели PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 35
НајлошоНајдобро 
Пчеларење - Почетници
Среда, 29 Април 2009 20:47
Кој состав на сируп за прихрана е најдобар и за колку дена максимум да се става прихрана (да се полни хранилката). Јас сум почетник - само еден месец.
 
Коментари (3)
3 Вторник, 11 Септември 2012 14:11
Sashe
Dali moze da se stava Malt namesto seker??
Med
2 Понеделник, 18 Мај 2009 12:42
Igor
Vo prosek vo zavisnost od klimata i ja4inata na p4elnoto semejstvo maksimum moze da dade 25-30 kg med
1 Понеделник, 18 Мај 2009 12:40
Igor
Najdobro e da se dava sekeren sirup 1:1 so zna4i vo 1 litar voda da se rastvori 1 litar seker.Najdobro e da se rastvori vo ladna voda zatoa sto ako e varen dobiva posebna mirizba koja predizvikuva grabez kaj pcelite

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):