Медишта на багремовата паша
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Понеделник, 18 Мај 2009 21:14
Александар На силна паша можете да ставите и трето медиште со сатни основи а доколку пчелиното семејство е исклучително силно медиштето може да го изгради и за едно деноноќе.За багремовата паша важи правилото што повеќе медишта тоа подобро.
 
Ова е коментар на "На пчеларникот во мај"
Коментари (1)
1 Петок, 03 Јули 2009 12:01
ljupco
imam sadnici od evodija (medonosno rastenie)za informacii javete se na tel.078203336 ili na e-meil d.boshnakovski@yahoo.com

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):