pocetnik vo pcelarstvo
Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Недела, 23 Август 2009 21:06
pred edna nedela vadevme med od eden sandak izvadovme dve ramki ,od togas pcelite pravat nevoobicaena galama,neznam zosto?i se izlezeni nadvor pred vlezot.
 
Ова е коментар на "Zdravo"
Коментари (1)
1 Недела, 23 Август 2009 21:24
Администратор
Проверете дали пчелиното семејство има матица и дали има доволно мед.Доколку има матица и доволно мед,тогаш причината за таквото однесување на пчелите е топлото време , вентилираат или напади од други пчели па го бранат летото.

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):