Одговор на почетник
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Недела, 23 Август 2009 21:24
Проверете дали пчелиното семејство има матица и дали има доволно мед.Доколку има матица и доволно мед,тогаш причината за таквото однесување на пчелите е топлото време , вентилираат или напади од други пчели па го бранат летото.
 
Ова е коментар на "pocetnik vo pcelarstvo"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):