Prasanje
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Петок, 25 Септември 2009 22:24
Vo kolkavi sisencinja se stava melecot, dali treba da bide hermeticki zatvoren i kolku vreme posle vadenjeto moze da stoi na otoreno, bez da se stava vo frizider. Blagodaram odnapred
 
Ова е коментар на "Производство на матична млеч"
Коментари (1)
1 Сабота, 26 Септември 2009 10:36
Администратор
Шишенцата во кои се чува матичната млеч најдобро е да бидат што помали,како оние од стрептомицин и херметички затворени.Доколку се отворат за користење најдобро е да се измешаат со соодветна количина кристализиран мед и така да се консумира. Доколку треба да се користи подолг временски период во тој случај најдобро е смесата со медот да се чува во фрижидер на температура од околу 8 степени.
Незаборавете дека матичната млеч е најдобро да се користи веднаш по вадењето и тогаш има најголемо дејство.

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):