Прополис капки
Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Недела, 24 Јануари 2010 11:36
Во 0.6л. 96% алкохол ќе ставиш 200 грама иситнет прополис и ќе го оставиш десетина дена убаво да се раствори. Секој ден ке го протресуваш шишето по неколку пати. Откако ќе се раствори прополисот, се процедува низ повекеслојна газа и се складира во темно стаклено шишенце. Поздрав! Се извинуваме поради печатна грешка на е 0,16 туку 0,6 литри.
 
Ова е коментар на "propolis"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):