НОВ СУЈУЗ НА ПЧЕЛАРСКИ ЗДРУЖЕНИЈА
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Сабота, 06 Февруари 2010 21:33
Иницијативниот одбор составен од претставници на девет пчеларски здруженија денес во Скопје одржа состанок. На состанокот е формирано работно тело од 5 члена кои ќе ги спремат материјалите за ОСНОВАЧКОТО СОБРАНИЕ кое ќе се одржи во Кавадарци на 21 Фебруар. Прифатен е предлогот новоформираниот сојуз да се вика СОЈУЗ НА ПЧЕЛАРСКИ ЗДРУЖЕНИЈА НА МАКЕДОНИЈА (СПЗМ) На Основачкото собрание право на глас имаат ОВЛАСТЕНИ претставници на пчеларските здруженија. За информации и пријавување за учество здрузенијата да се јават кај Марјан Дончев (претседател на ПЗ ПЧЕЛА-Виница) Е-маил : Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите Поздрав Васко од Битола секретар на ПЗ НЕКТАР-Битола
 
Коментари (1)
1 Понеделник, 08 Февруари 2010 08:46
pajo
blagodaram za mislenjet,no moeto prasanje bese za toa kolku e ovaa kosnica prifatliva za nase planinsko pcelarenje i kako se licnite iskustva dokolku gi ima.pozdrav.

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):