Димензии за ДБ,ЛР и ФА
Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Понеделник, 15 Март 2010 18:12
Ви ја нудам следната адреса и мислам дека Ќе се снајдете.Таму димензиите за ДБ се за 10 рамен ДБ но ако сакате 12 рамен дадан блат само ширината ке ја зголемите на 505 мм.Секао тоа се однесува и за медистата.http://www.stocarstvo.com/pcelarstvo/melitagora_standardi_za_kosnice.pdf
 
Ова е коментар на "sovet."

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):