zdravoo
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Понеделник, 22 Март 2010 21:50
i jas sega vo nedelata otvoriv na proleten pregled i zasega se dobri na primer na 3-4 ramki pililooo znaete rasturenoo ama na edno ulistee imase i vece za nedela ce se razvijat i trutovii ., neli e preranoo za trutoviteee za sega
 
Ова е коментар на "Прв ден на пролетта"
Коментари (1)
1 Вторник, 23 Март 2010 20:19
Васко - Бт
Во саботата вршев преглед и во еден сандак видов 2-3 трутови.Гледам нема трутовско легло. Кога после неколку кошници, во една наидов на доста трутовско легло, но имаше и малку работничко легло. Значи повеќе трутовско и со многу трутови, а малце работничко легло. Бидеќи беше јако, него го споив со нуклеус.

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):