Фестивал на медот во Виница PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Вторник, 06 Април 2010 19:26

Излезе новиот број на електронското списание за пчеларство Апис

Фестивалот на медот од вчера почна во Виница по повод верскиот празник Благовештение кој се одбележува на 7 Април и Денот на пчеларите во организација на пчеларското здружение ,,Матица ,, од Виница.

На традиционалната манифестација која ќе трае до 7 април, ќе учествуваат голем број пчелри од Виница и пошироко.

 

Последна промена на Понеделник, 19 Април 2010 20:20
 

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):