kako se sprecuva rojna sostojba
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Среда, 07 Април 2010 04:29
ve molam moze li nekoe objasnuvanje kako e najdobro da se postapi pred da se stavat mednite spratovi za da se spreci rojna sostojba pozdrav fala
 
Ова е коментар на "roevi"
Коментари (1)
1 Вторник, 13 Април 2010 19:18
Ефто Ѓурчиноски
За ДБ кошници пред да се додадат медиштата,нај добар начин за спречување или намалување на нагонот за роење е додавањето на сотни основи за градење на нoво саќе.Јас го применувам ова но не значи дека спречувањето е сто процентно.

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):