edno prasanje
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Петок, 23 Април 2010 16:16
Me interesira za prihranata kako e podobo da se priprema vo ladna ili vo mlaka voda i dali e dobro da se dodade bekompleks tableta.Bidejki nekoj mi kazaa deka mesto bedoksin da se stavi luk vo sherbetot.Ve molam kazete sto e podobro
 
Ова е коментар на "moj e-mail"
Коментари (2)
2 Вторник, 27 Април 2010 22:36
ДИМИТРИЈА НИКОЛОСКИ
не одземајте го медот од плодиштето,не онај кој е складиран во Мај,Јуни и Јули направете правилен распоред на рамките со длабоки
венци и не размислувајте за прихрана,бидете спокојни и Вие и Вашите
пчели.Прихрана во форма на стимул 0,2-0,3 литри сируп сооднос 1,5/1
шеќер-вода после 20 март секој втор ден 7-10 пати,матица не постара од 2 сезона,добра локација,дар од бога годината ќе ни биде успешна
мислење:не користете стимулатори,хемијата настрана медно.
1 Петок, 23 Април 2010 16:59
Администратор
Доколку прихранувате со Мед може да го растопите во млака вода до 40 степени Ц во однос 80 мед / 20 вода .Доколку прихранувате со шеќерен сируп најдобро е во овој период со сируп 2 дела шеќер /1 дел вода.Сирупот може да преврие но може и само да се раствори шекерот во млака вода.Во шербетот најдобро е да додадете полен сомелен со машина за кафе ,може да додадете и Б витамин или пекарски квасец.При приханувањето секогаш внимавајте да не дојде до грабеж!

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):