Прихрана на Пчелините семејства
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Петок, 23 Април 2010 16:59
Доколку прихранувате со Мед може да го растопите во млака вода до 40 степени Ц во однос 80 мед / 20 вода .Доколку прихранувате со шеќерен сируп најдобро е во овој период со сируп 2 дела шеќер /1 дел вода.Сирупот може да преврие но може и само да се раствори шекерот во млака вода.Во шербетот најдобро е да додадете полен сомелен со машина за кафе ,може да додадете и Б витамин или пекарски квасец.При приханувањето секогаш внимавајте да не дојде до грабеж!
 
Ова е коментар на "edno prasanje"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):