pravo vreme
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Вторник, 03 Август 2010 21:32
Izvonredni ste i ve pozdravuvam. Prodolzete i ponatamu so takvo tempo.
 
Ова е коментар на "Пчелар.мк"
Коментари (4)
4 Четврток, 23 Септември 2010 13:51
petar popovski
ramkite na sanducite mi se niski stavav dimni livcinja no ne gorea
pa zedov mravja kiselina no nemam upotrebuvano i kako se upotrebuva
odnosno priprema ako znae nekoj a go cita sajtot ve molam da napisi
3 Четврток, 23 Септември 2010 13:45
petar popovski
se sobirat 900gr pelin vo cut,
50 gr vegetacija i 50gr borovi pupki seto ova suvo s e vari 4 casa i od cajot se stava 30-35mg na litar serbet
pozdrav
2 Среда, 15 Септември 2010 19:02
Администратор
Коментарот за пелинот беше од наш колега и истиот беше изворно објавен.Доколку сакате наше мислење сметаме дека сите билни чаеви можат да имаат само стимулативно дејство а нивното влијание на болестите е превентивна.Во случајот чајот од пелин може да влијае како стимуланс и делумно да влијае на вароата ,но во случај на масовна заразеност со овој опасен паразит треба да ги примените сите биолошки и хемиски средства кои се регистрирани за заштита на пчелините семејства од варота.
пчелар.мк
1 Вторник, 14 Септември 2010 20:28
petar popovski
nemate nikakava statija vo vrska so lekuvanje na pcelite so pelin
ako sve ova sto sum napisal ne e vistina sakam da me uverite vo toa
zasto iponatamu nema da vi veruvam

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):