prasanje
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Сабота, 09 Октомври 2010 22:17
a kade moze da najdam maticen mlec blagodaram
 
Ова е коментар на "Производство на матична млеч"
Коментари (3)
3 Недела, 27 Февруари 2011 17:44
dimce
me interesira kade mozam da najdam knigi za pocetnici kade da se obratam
2 Петок, 18 Февруари 2011 18:15
Администратор
Нетреба да се претера со користење на матичен млеч.Доволно е 5 грама на 1кг кристализиран мед кој треба да се чува во фрижидер и да се консумира по 1 кафена лажица на половина час пред јадење 2 до 3 пати дневно.Медот со млеч треба да се растопи под јазикот а невднаш да се голтне.
1 Петок, 18 Февруари 2011 11:49
tatjana
kolku treba da koristi sin mi maticen mlec ,toj e fudbaler aktiven i ima 17 godini ve molam odgovorete mi

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):