Varroa destructor
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Вторник, 02 Ноември 2010 00:34
Здраво Александар, Ова се само прашања, а не коментари! Те молам, ако не ти е тешко, да ми одговориш на прашањата за да имам подобра претстава за целата ситуација. Ме интересира со што се и како се третирани овие пчелни семејства во текот на целата година (од лани август до сега во октомври)? Второ, на колку од семејствата е направен овој тест-третман и на колку од нив има вака висок степен на заразеност? Поздрав, Александар
 

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):