КАС-81
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Понеделник, 24 Јануари 2011 13:27
KAS-81 или чај од пелин. Потребни состојки: 50 гр борови пупки (не подолги од 3,5-4 см) 50 гр пелин (Artemisija absinthium), берен во време на бујна вегетација (мај, кога стеблото е високо околу 20 см). 900 гр пелин берен во време на цветање Начин на припрема: Сите состојки се ставаат во емајлиран сад во кој претходно сне загреале 10 л вода. Садот се поклопува и чајот се вари на тивок оган 2,5 - 3 часа. Чајот се процедува и чува во стаклени шишиња на ладно место. Начин на употреба: На еден литар шеќерен сируп се додава 30-40 мл чај.Додавањето на сирупот вршете го доцна навечер, бидејќи пчелите на тоа бурно реагираат.
 
Ова е коментар на "Вароа Деструктор - лекување"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):