Погачи
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Четврток, 03 Февруари 2011 18:56
Многу едноставно од приложениот рецепт 30 кг шекер во прав +15 кг мед +1 кг полен = на 46 кг. погачи.Значи 1 погача од 1 килограм содржи 650 гр. шекер во прав +325 гр мед и 25 гр полен.Се меша шекерот во прав со поленот а потоа се додава медот загрен до 40 Ц степени и добро се замесува и доколку смесата лепи треба да се додава прав шекер се додека погачата е доволно густа и не се растекува.
 
Ова е коментар на "Pogaca ?"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):