Матичен млеч
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Петок, 18 Февруари 2011 18:15
Нетреба да се претера со користење на матичен млеч.Доволно е 5 грама на 1кг кристализиран мед кој треба да се чува во фрижидер и да се консумира по 1 кафена лажица на половина час пред јадење 2 до 3 пати дневно.Медот со млеч треба да се растопи под јазикот а невднаш да се голтне.
 
Ова е коментар на "prasanje"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):