Разорен земјотрес и цунами во Јапонија PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Екологија - Еко Новости
Петок, 11 Март 2011 18:22

      
Разорен земјотрес и цунами во Јапонија

11.03.2011

Стотина загинати е црниот биланс од катастрофалниот земјотрес во Јапонија, кој предизвика и разурнувачко цунами, кое го погоди североисточниот дел на земјата.

Детали   А1ТВ
 

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):