Роење
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Вторник, 07 Јуни 2011 13:48
Доколку пчелината заедница има роевски матицници во нормални климатски услови и при оставање на само еден матичњак заедницата ке се изрои.
 
Ова е коментар на "Edkacija"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):