Совет
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Четврток, 08 Септември 2011 20:42
Пчелите од вашата чешма можете едноставно да ги избркате доколку неколку дена по ред водата при нејзино користење ја собирате во кофа после ское користење на чесмата добро ја затворате да не капнува а кофата добро ја покривате или ја користите за наводнување на цвекето или бавчата.Важно е да нема влага околу чешмата неколку дена по што пчелите ќе се одвикнат да земаат вода од тоа место.Воедно би нагласил дека пчелите кои носат вода во кошниците воопшто не се агресивни.
 
Ова е коментар на "prasanje"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):