prasanje
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Сабота, 02 Јуни 2012 19:08
sakam da prasam so sega se dava za prihrana na pcelnite semejstava jassega mu davam sekeren sirup so razmer 2litri voda 1 kg seker kristali i dva iscedeni limoni i eve 2va veceri mu davam vo hranilkite dali e toa vo red ve molam pisete odnapred vi blagodaram
 
Ова е коментар на "Prihrana"
Коментари (1)
1 Недела, 03 Јуни 2012 19:04
Администратор
Веројатно мислите на прихрана на роевите или слабите друштва.Најчесто се користи сируп во однос 1/1 шекер вода а сок од лимун можете секогаш да додавате во шекерниот сируп и тоа сосема е во ред.

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):