Malt kako hrana za pcelite
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Среда, 12 Септември 2012 21:34
Mislam deka ne treba da se koristi vo eseno prihranubvanje posebno ne vo kasno eseno prihranuvanje.Prihrana vo prolet kako dodatok na sekeren sirup bi mozelo da se koristi.Jas licno dosega ne sum koristel Malt(slad) od zitarici za prihrana na pcelinite semejstva.
 
Ова е коментар на "Podhranuvanje"
Коментари (2)
2 Сабота, 15 Септември 2012 17:13
Администратор
Прихранувањето со кафеав шекер се користи во пчеларството но препорачливо е прихраната да се заврши најдоцна до средината на септеври за пчелите да можат навреме да го преработат шербетот и го поклпат со восочни поклопци.Сепак се смета дека овој шекер има повеќе несварливи материи и не е погоден за зимска храна, посебно доколку нема доволно топли денови за прочисни излети на пчелите прку зимата.
1 Сабота, 15 Септември 2012 13:03
Sase
A dali moze da se koristi so kafeav seker???

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):