cena na med
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Понеделник, 08 Октомври 2012 21:46
sakam da prasam za cenata na medot na priroden med>>>>
 
Ова е коментар на "otkup na pcelinji proizvodi"
Коментари (1)
1 Вторник, 09 Октомври 2012 19:00
Администратор

 


Цената на медот во околните земји никаде не е пониска од 5 ЕУ дури некаде и многу повисока.Само за споредба за состојбите на пазарот за нас пчеларите со Цените во Србија. Во Србија цената на медот е 600 динара за багрем и 700 за шумски или 5,2 ЕУ за багрем или 6 ЕУ за шумски мед.Тоа во дeнари е 320 за багрем и 370 за шумски мед.

 

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):