Контрола на болести и штетници kaj пчелите
Вароа Деструктор - лекување PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 9
НајлошоНајдобро 
Значајни теми - Контрола на болести и штетници kaj пчелите
Четврток, 27 Август 2009 19:25

Еден од најопасните паразити кои нанесуваат огромни штети кај медоносните пчели е крлежот Вароа Деструктор.

Повеќе...
 
pelin PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 4
НајлошоНајдобро 
Значајни теми - Контрола на болести и штетници kaj пчелите
Вторник, 23 Јуни 2009 21:50
Повеќе...
 
Сузбивање на пчелините болести PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 
Значајни теми - Контрола на болести и штетници kaj пчелите
Петок, 02 Јануари 2009 22:08

Пчелините болести

Сузбивање на пчелините болести и штетници и спречување на труењето!
Најзначајната работа кај болестите во пчелината заедница е дијагностицирањето на болеста. Тоа значи дека треба да се познаваат болестите нивните предизвикувачи, како тие се манифестираат и постапките за нивно дијагностицирање.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL