Интересно
Исплата на субвенциите за пчеларство PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Недела, 13 Март 2011 11:52

Во периодот од 24.02.2011 – 09.03.2011 година, Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати финансиски средства од Програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2010 година за сточарско производство по мерка Финансиска поддршка по регистрирано презимено пчелно семејство по Подрачни единици на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, и тоа за:

 

Последна промена на Вторник, 15 Март 2011 20:43
Повеќе...
 
Субвенции PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Четврток, 17 Февруари 2011 19:00
 Субвенциите за пчеларите од Битола и Прилеп  за 2010 год.  исплатени се на 16 и 17/02/2011 год.
Последна промена на Недела, 27 Февруари 2011 13:03
 
ЖИВОСЛАВ-ЖИКА СТОЈАНОВИЌ во Виница PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Понеделник, 14 Февруари 2011 21:10

Ве поканувам на  тричасовно пчеларско дружење
Повод:
ЖИВОСЛАВ-ЖИКА СТОЈАНОВИЌ во Виница

Последна промена на Четврток, 03 Март 2011 19:00
Повеќе...
 
Јануари 23/01/2011 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Ацо Тодоровски   
Недела, 23 Јануари 2011 13:54

За да не заборавиме дека зимата сеуште не е ниту на половина, падна  снежна покривка висока неколку сантиметри а прогнозите предвидуваат температури дури до 150 Ц под нулата.Во наредната недела се очекуваат и нови врнежи на снег и пониски температури што секако не е најповлно за пчелините семејтва.

23/01/2011 недела, пчеларник ,,Царина,,- Кратово

Последна промена на Вторник, 15 Февруари 2011 17:29
Повеќе...
 
Непозната болест ги сотре дебарските пчели PDF Печати Е-пошта
Напишано од Вера Тодоровска   
Недела, 16 Јануари 2011 19:07


Непозната болест ги сотре пчелите во Дебарско. Од околу 2500 пчелни семејства, повеќе од пола ги нема. Тие секојдневно се помалку бројни, алармираат дебарските пчелари. Кај некои речиси целосно се угинати пчелите, кај некои 50 кај други 30 отсто.
Последна промена на Четврток, 02 Февруари 2012 22:28
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL