Интересно
ПРЕДАВАЊЕ НА Г-ДИН ИВАН УМЕЉИЌ ВО СКОПЈЕ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Среда, 08 Декември 2010 22:16
 ПРЕДАВАЊЕ НА Г-ДИН ИВАН УМЕЉИЌ ВО СКОПЈЕ

 

На 09.12.2010 (четврток) со почеток во 17:00 часот, во Стопанска комора на РМ во Скопје, ќе се одржи предавање на тема „Комуникација во пчелната заедница“ од г-дин Иван Умељиќ.

Последна промена на Среда, 08 Декември 2010 22:26
Повеќе...
 
Поздрав од Кратово PDF Печати Е-пошта
Напишано од Ацо Тодоровски   
Среда, 08 Декември 2010 16:57

Денес на 08/12/2010 во Кратово вемето беше како рана пролет.Температурата напладне беше околу 200Ц а пчелините семејства излегуваа на прочистен излет или за поместување на клубето кон рамките со мед.На вароа мрежните подници под мрежите можеше да се забележи восочни отпадоци што зборува за трошењето на медот и отклопување на дел од медните венци.

Последна промена на Сабота, 15 Јануари 2011 12:53
Повеќе...
 
Ферад Велагич и во Виница PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Сабота, 04 Декември 2010 12:26
Ферид Велагич во Виница
На 19.12.2010 со почеток во 11 часот во Сината сала на општина Виница ферид Велагич ќе одржи двочасовно предавање на теми од пчеларството. Повеќе информации кај Дончев Маријанчо на телефон (070) 385- 765
Последна промена на Недела, 19 Декември 2010 16:35
 
Ферид Велагич во Битола PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Четврток, 02 Декември 2010 19:55

ИЗВЕСТУВАЊЕ
Се известуваат сите пчеларите дека ПЗ НЕКТАР во соработка со Сојузот на пчеларски здруженија на Македонија организира предавање кое ќе се одржи   на ден 18.12.2010 година со почеток во 13 часот. во салата на Општина Битола.Предавач ќе биди Ферид Велагич од Босна и Херцеговина.

Последна промена на Сабота, 18 Декември 2010 18:51
Повеќе...
 
Прирачник Добра пчеларска пракса PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Петок, 19 Ноември 2010 22:45

Би сакал да ве информирам дека прирачникот ,,Добра пчеларска практика,, е достапен за симнување од www.apicentar.com.mk 

 М-р Александар Узунов

Последна промена на Недела, 24 Април 2011 10:24
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL