Интересно
Slow food (Спора храна) PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Недела, 31 Октомври 2010 17:00
Храна и традициите  се резултатите од средбите помеѓу луѓето во текот на нивната историја, Македонија е земја каде што патниците, номадските овчари, воините и трговците се соочуваа и се мешаа, што ја  прави денес  скриено богатство полно со гастрономски традиции и културното наследство.
Последна промена на Недела, 23 Септември 2012 11:34
Повеќе...
 
Пчеларски изложби и манифестации PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Четврток, 21 Октомври 2010 21:32

Здружение на пчелари Матица-Кочани во градскиот парк на 23.10.2010 и 24.10.2010 организира пчеларска изложба.

Последна промена на Сабота, 23 Октомври 2010 19:23
 
Откриен масовниот убиец на пчелите PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Понеделник, 11 Октомври 2010 21:12

Откриен масовниот убиец на пчелите

Американските научници, во соработка со војската, ја решија една од најголемите биолошки тајни на новата доба – необјаснетото масовно изумирање на пчелите.

Последна промена на Понеделник, 22 Јули 2013 20:03
Повеќе...
 
Декларација за зачувување на медоносните пчели PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Четврток, 07 Октомври 2010 21:45
На 1та Интернационална Конференција на пчеларските организации одржана во Лашко (Словенија) на 27 Септември 2010, на иницијатива на Словенечката пчеларска асоцијација, представници на долупотпишаните пчеларски асоцијации востановија дека:
Последна промена на Понеделник, 25 Октомври 2010 21:22
Повеќе...
 
Кампања ,,Спасете ги пчелите,, PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Понеделник, 06 Септември 2010 20:16

 Пчелар.мк уште минатата година во Јануари пишуваше за изумирањето на пчелите и се приклучи на кампањата „Спасете ги пчелите“ 

Пчелите се на листата на загрозените видови - Кампањата под слоганот „Спасете ги пчелите“ почна минатата недела на Саемот на храна и земјоделство во Горна Радгони, пренесува агенцијата „Ста“

Последна промена на Сабота, 26 Мај 2012 20:58
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL