Занимливости
Ефекти од глобалните климатските промени PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Петок, 22 Јануари 2010 22:42
Во Валандовско расцветаа првите овошки.Ова е изненадување за овој период од годината.Повеќе!
Последна промена на Понеделник, 25 Јануари 2010 20:54
 
Предавање во Виница PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Четврток, 21 Јануари 2010 20:43

УМЕЛИЌ ВО ВИНИЦА И ПОСЕТА НА БЕЛГРАДСКИОТ САЕМ ЗА ПЧЕЛАРСТВО

Во организација на ПЗ Благовец од Виница на 31.01.2010 година предавање ќе одржи

Последна промена на Понеделник, 01 Февруари 2010 23:19
Повеќе...
 
Пчелите знаат да бројат до 4 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Четврток, 14 Јануари 2010 19:06
Пчелите знаат да бројат до 4
На сеопшто изненадување научниците откриле дека пчелите знаат да бројат до четири, јавуваат австриските медиуми.Тие се зачудени на способноста на овие суштества кои имаат мозок со големина на сусам.
Последна промена на Вторник, 19 Јануари 2010 14:21
Повеќе...
 
Среќна Нова 2010 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Петок, 01 Јануари 2010 16:11
На сите пчелари ,заљубеници во пчеларството и посетители на нашиот сајт им ја честитаме новата 2010 година и им пожелуваме многу здравје,среќа и берикет !
Последна промена на Четврток, 07 Јануари 2010 17:32
 
Оданочување PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Вторник, 22 Декември 2009 15:02

Граѓаните кои обавуваат земјоделска дејност или истата ја вршат како дополнително занимање, почнувајќи од 2009 година, данокот на доход можат да го плаќаат според паушално утврден приход.

Последна промена на Недела, 05 Април 2015 19:05
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL