Занимливости
Поздрав од Alpbach, Австрија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Виктор Тодорвски   
Недела, 23 Август 2009 20:27

Голем поздрав до сите посетители на сајтот од Виктор Тодоровски од Европскиот форум Alpbach, Австрија. Форумот заедно со семинарите е во траење од 15 дена, со теми од повеќе области како ICT , Здравје, Политика, Економија, Банкарство и други значајни теми.

Последна промена на Среда, 10 Февруари 2016 19:19
Повеќе...
 
Традиционално дружење PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Сабота, 22 Август 2009 11:07

Во Кратово На неколку стотини метри од градот веќе 15 години  традиционално се организира собир ,, Друштво под орао ,,Во сенките на големиот  орев кај Борче се подготвува печено јаре кое се коле и спрема на самото место.Специјалитетот ни го припрема  Душко а мезето Сашо,Страшко,Тоше ... Гитара и песна Гоце Манјифико а камера и фотографија Ацо.

Последна промена на Недела, 09 Мај 2010 21:39
Повеќе...
 
Македонија најдобра! PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Недела, 12 Јули 2009 21:55

Виктор Тодоровски во Виена / Viktor Todorovski in ViennaГолеми честитки до програмерот на нашиот сајт (дипломираниот инжинер по информатика и постдипломец на студиите по Бизнис Информатика во Скопје, вработен во Комерцијална банка - Скопје) Виктор Тодоровски (22) за големиот успех што го постигна на меѓународниот натпревар BCC (Balkan Case Challenge) оддржан од 6 до 12 Јули во Виена, Австрија. Виктор Тодоровски е прогласен за НАЈДОБАР ICT (Information and Communication Technologies) консултант (прво место) .

Последна промена на Недела, 10 Јануари 2010 17:50
Повеќе...
 
Субвенции за пчелини семејства 2009 PDF Печати Е-пошта
Напишано од А.Т.   
Петок, 22 Мај 2009 22:03

 
За поднесување на Барањето за користење на средства од програмата за финансиска подршка во земјоделството за 2009 година кое се поднесува до Агенцијата за финансиска подршка во земјоделството до 31/05/2009 треба во прилог да содржи две фотокопии од лична карта две фотокопии од трансакционата сметка и две фотокопии од

Последна промена на Петок, 16 Октомври 2009 21:15
Повеќе...
 
Субвенции за пчелини семејства 2009 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Четврток, 23 Април 2009 22:09

  Добивме информација пред  неколку дена  дека за броење на сандуците за субвенциониранје, ветеринарите ќе наплаќаат по 40 ден. Пчеларите и онака не беа задоволни од овогодисното покачување на средствата наменети за субвенции во пчеларството, во однос на останатите гранки во земјоделието, па сега уште и плаќањето за броење на пчелините семејства , кое сметаме дека е скапо.

Последна промена на Понеделник, 27 Април 2009 16:50
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 11 12 13 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL