Интересно


Ефекти од глобалните климатските промени PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Петок, 22 Јануари 2010 22:42
Во Валандовско расцветаа првите овошки.Ова е изненадување за овој период од годината.Повеќе!
 
Предавање во Виница PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Четврток, 21 Јануари 2010 20:43

УМЕЛИЌ ВО ВИНИЦА И ПОСЕТА НА БЕЛГРАДСКИОТ САЕМ ЗА ПЧЕЛАРСТВО

Во организација на ПЗ Благовец од Виница на 31.01.2010 година предавање ќе одржи

Повеќе...
 
Пчелите знаат да бројат до 4 PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Четврток, 14 Јануари 2010 19:06
Пчелите знаат да бројат до 4
На сеопшто изненадување научниците откриле дека пчелите знаат да бројат до четири, јавуваат австриските медиуми.Тие се зачудени на способноста на овие суштества кои имаат мозок со големина на сусам.
Повеќе...
 
Среќна Нова 2010 PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Петок, 01 Јануари 2010 16:11
На сите пчелари ,заљубеници во пчеларството и посетители на нашиот сајт им ја честитаме новата 2010 година и им пожелуваме многу здравје,среќа и берикет !
 
Оданочување PDF Печати Е-пошта
Новости - Интересно
Вторник, 22 Декември 2009 15:02

Граѓаните кои обавуваат земјоделска дејност или истата ја вршат како дополнително занимање, почнувајќи од 2009 година, данокот на доход можат да го плаќаат според паушално утврден приход.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL