Одговор за пакување и чување на матичен млеч
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Сабота, 26 Септември 2009 10:36
Шишенцата во кои се чува матичната млеч најдобро е да бидат што помали,како оние од стрептомицин и херметички затворени.Доколку се отворат за користење најдобро е да се измешаат со соодветна количина кристализиран мед и така да се консумира. Доколку треба да се користи подолг временски период во тој случај најдобро е смесата со медот да се чува во фрижидер на температура од околу 8 степени. Незаборавете дека матичната млеч е најдобро да се користи веднаш по вадењето и тогаш има најголемо дејство.
 
Ова е коментар на "Prasanje"

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):