pogaci
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Недела, 17 Јануари 2010 10:55
izvinete da prasam....posto sum ne iskusen pcelar sakam da prasam sto da stavam vo pogacite vo fevruari,ako ne treba da se stavi kvasec i soja?
 
Ова е коментар на "Пчеларникот во јануари"
Коментари (1)
1 Недела, 17 Јануари 2010 11:02
Администратор
Шекерно медна погача со додаток на полен и нозецид. 15 килограми мед 30 килограми шекер во прав 1 килограм полен 1 пакување нозецид. Соодност мед секер во прав зависи од густината на медот па затоа додадениот мед може да биде и помалку, важно е погачите да не се разлеваат.Поздрав!

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):