sovet.
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Понеделник, 15 Март 2010 09:36
Zdravo sakam da napravam novi sandaci od tipot DB, bi ve zamolil da mi gi kazete originalnite dimenzii.Fala odnapred pozz.
 
Ова е коментар на "Развој на пчелината заедница"
Коментари (1)
1 Понеделник, 15 Март 2010 18:12
Администратор
Ви ја нудам следната адреса и мислам дека Ќе се снајдете.Таму димензиите за ДБ се за 10 рамен ДБ но ако сакате 12 рамен дадан блат само ширината ке ја зголемите на 505 мм.Секао тоа се однесува и за медистата.http://www.stocarstvo.com/pcelarstvo/melitagora_standardi_za_kosnice.pdf

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):