Садење на медоносни растенија
Ниво на корисникот: / 2
НајлошоНајдобро 
Коментари - Сите коментари
Четврток, 01 Април 2010 20:49
Има многу медоносни и лековити растенија па ме интересираат искуства на пчелари,кои ги засадиле и ги користеле,т.е.количини на мед,пролетен развој,тивка стимулација.Се надевам дека ке се најде некој да ги сподели своите искуства со нас.
 
Ова е коментар на "Фенолошки календар"
Коментари (1)
1 Сабота, 20 Февруари 2016 21:36
лјупчо Берово
Засади ја еводијата за благодети на пчелите а и на пчеларот

Додади го твојот коментар

Вашето име:
Наслов:
Коментар (тука може да се користат HTML tags):