Занимливости
Првиот снег PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Сабота, 12 Декември 2009 10:54

12/12/2009 Пчеларникот Царина во Кратово осамна под снежна покривка. Ова е прва снежна покривка годинава иако календарски зимата започнува за 10 дена.Се очекува нагло заладување со температури до -110 целзиусови.Периодот на ноември и првите денови од декември оваа 2009 беа со релативно високи температури кои во сончевите денови се движеа и над 20 0 Ц.

Последна промена на Четврток, 02 Мај 2013 10:36
Повеќе...
 
ИПАРД PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Недела, 06 Декември 2009 11:45

 ИЗРАБОТЕТЕ ГО СВОЈОТ ПРОЕКТ ЗА ИПАРД ПРОГРАМАТА ЗА РУРАЛЕН РАЗВОЈ

ИПАРД, европската претпристапна програма на Европската Унија за унапредување на руралниот развој и подигање на стандардите во земјоделското производство од декември оваа година е достапен и за македонските земјоделци и преработувачи.

Последна промена на Понеделник, 22 Јули 2013 20:22
Повеќе...
 
Денови на медот во Штип PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Петок, 13 Ноември 2009 20:25

Денови на медот-Штип

На 07/11 и 08/11 во дворот на Основно училиште „Ванчо Прке„ со почеток од 09 сати, ке се одржи манифестација „Денови на медот„

 

Последна промена на Петок, 13 Ноември 2009 20:44
 
Ви благодариме на соработката PDF Печати Е-пошта
Напишано од Администратор   
Понеделник, 19 Октомври 2009 22:32

Почитувани посетители !Ви благодариме за вашите јавувања!

Последна промена на Сабота, 14 Ноември 2009 14:33
Повеќе...
 
Саем PDF Печати Е-пошта
Напишано од Vasko   
Вторник, 29 Септември 2009 11:28

 Пчеларската манифестација ,,Денови на Македонскиот мед - Битола 2009 г" ќе се одржи во деновите 9, 10 и 11 Октомври. Битола 2009

Последна промена на Недела, 18 Октомври 2009 21:23
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 11 12 13 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL